JB Client - шаблон joomla Новости

Головне меню

У рамках Програми національних обмінів 01 листопада 2017 року в Надвірнянському районі побували педагоги з Донеччини: Тетяна Лугова, заступник директора з НВР ЗОШ № 15 м. Маріуполя; Олена Бузлама, головний спеціаліст Департаменту освіти Маріупольської міської ради; Наталія Зьома, директор ЗОШ № 10 м. Маріуполя; Валентина Волкова, директор ЗОШ № 20 м.Маріуполя. До них приєдналися колеги з Миколаївщини: Вікторія Чернишева, директор Калинівського НВК Снігурівської районної ради; Тетяна Манзюк, учитель початкових класів, образотворчого мистецтва Калинівського НВК Снігурівської районної ради. Головна ідея зустрічі – розбудова діалогу в Україні, розширення знань про культуру регіонів, обмін кращими освітніми практиками.

Колеги зі Сходу ділилися з нами власними методичними набутками, з непідробною щирістю розповідали про життя й роботу в прифронтовій зоні, про любов до України, жодним чином не нарікаючи ні на що, а, навпаки, вселяючи надію усім нам. Ми ж запропонували їм педагогічний фольклорно-етнографічний практикум „Міжсубетніччя: бойківсько-гуцульські дивогляди Надвірнянщиниˮ.

Гостей передусім приймав Фитьків. Отець Іван Качанюк та його помічник на парафії отець Микола Григорук привітно запросили на оглядини експозицій етнографічного музею, що приваблюють оригінальними зразками вишиванок, рушників, кожухів, предметів побуту жителів села, що розташоване на межі між Бойківщиною і Гуцульщиною. Експонати музею історії Греко-католицької церкви теж нікого не залишили байдужими.

Заворожив усіх присутніх ніжний спів сестер Ольги Багрійчук та Оксани Бакоти. Щира лірична мелодія української пісні з їхніх уст заполонила серця.

Усім запало в душу гасло директора Фитьківської школи пана Михайла Скірбашевського – „Церква – громада – школа в постійній співпраці заради дітейˮ.

Колоритними коломийками й піснями зустрічали вчителів зі Сходу й Півдня учні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та словесники району. Тепло й доброзичливо привітав їх Степан Северилов, начальник відділу освіти Надвірнянської РДА.

Заворожила наших нових друзів надвірнянська поетеса Власта Власенко, що вміє промовляти й замовляти бойківсько-гуцульським словом. Параска Гуцинюк, учителька Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, відкрила для присутніх куферок записаних від батька пісень, оповідок, віршів. Леся Василишин, учителька Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ознайомила гостей з топонімами рідного села. Справжні мовні шедеври занесли у свої записники учасники проекту „Маріуполь – Прикарпаття: відмінності – це класно!ˮ

Східно-південно-західне педагогічно-духовне розкрилля, як вважає Віталій Півторак, учитель української мови і літератури Калуської гімназії, координатор освітнього проекту „Відкривай Українуˮ, учасник заходу, набирає темпу. Сподіваємось на нові зустрічі.

Марія Візінська, методист РІМЦ відділу освіти

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Хочете знати більше?

Підпишіться на канал інформаційно - методичного центру на сайті youtube.com та відвідайте:

Як з нами зв'язатися

Phone: (03) 4752 3791
Fax: (03) 4752 3791
Email: nadvirnarmk@gmail.com

Наші контакти

Back to top