JB Client - шаблон joomla Новости

Головне меню

14 вересня 2018 року в Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся методичний діалог «Стратегії ефективної підготовки школярів до ЗНО, типові проблеми та шляхи їх вирішення», на який були запрошені вчителі української мови і літератури закладів загальної середньої освіти району.

Учасники заходу намагалися дати відповідь на питання: «Які фактори впливають на результати ДПА та ЗНО? Яка роль учителя в цьому процесі? Що робити для того, щоб підготовка школярів до складання ДПА та ЗНО була ефективно-якісною?»

 

Начальник відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації Степан Северилов чітко окреслив виклики, які стоять перед учителем та учнем у контексті інноваційної парадигми розвитку освіти й суспільства, наголосив на особливій відповідальності педагогів за продукт їхньої діяльності.

Методист РІМЦ Марія Візінська ґрунтовно проаналізувала загальні результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання одинадцятикласників шкіл району за три останні роки. У деяких закладах рівень успішності випускників з української мови і літератури з різних причин перманентно низький. Чому? Територіальне розташування школи? Соціальний статус батьків? Ситуація в державі? Пасивність учнів? Чи…? Насправді причини не однозначні.

Методом метаплану розставлено акценти щодо проблем у процесі підготовки до ДПА та ЗНО, вироблено продуктивні підходи до їх подолання (активізація роботи з учнями, що потребують посиленої педагогічної уваги, пошук оптимальних засобів мотивації до навчання; розширення арсеналу методів за рахунок активного, інтенсивного навчання, нових педагогічних технологій, онлайн-простору; забезпечення умов для продуктивної роботи; конструктивність та прогностичність у плануванні та організації педагогічного процесу; прийоми розумових операцій; озброєння школярів навичками раціональної організації праці; систематичне повторення вивченого матеріалу; використання різноманітних моделей тестів, рекомендованих МОН та Українським центром оцінювання якості освіти; недопущення фактів завищення оцінок, аргументація їх відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів тощо).

Сучасний світ ставить високі вимоги до діяльності людини. А формування компетентностей відбувається в процесі різноманітних видів діяльності на уроках та в позаурочний час. Якісна підготовка вчителя до занять з учнями сприяє успішному складанню ними ДПА та ЗНО, а також формуванню в них системи компетентностей. Зважаючи на цей аспект, методична робота вчителів української мови та літератури, які працюють в 10-11 класах, у цьому навчальному році буде сконцентрована на питаннях якісної підготовки школярів до складання ДПА та ЗНО як важливих чинників формування компетентної особистості.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Хочете знати більше?

Підпишіться на канал інформаційно - методичного центру на сайті youtube.com та відвідайте:

Як з нами зв'язатися

Phone: (03) 4752 3791
Fax: (03) 4752 3791
Email: nadvirnarmk@gmail.com

Наші контакти

Back to top