JB Client - шаблон joomla Новости

Головне меню

У часи найбільшої загрози для життя нації на дорогу вірності й честі виходило Слово… Оте євшан-зілля, що лікує душі людські, плекає зацілілі рештки національної свідомості, рятує духовний космос.

Тож не дивно, що зустріччю з виплеканим живлющими соками рідної землі Словом став методичний семінар вчителів-словесників у Саджавській ЗОШ І-ІІІ ступенів (обʼєднане засідання Школи педмайстерності та Школи молодого вчителя) на тему „Національно-патріотичне виховання учнів на уроках словесності та в позакласній роботі з предметаˮ.

Презентація

„Рідна земля починається отут, на отому згірку, що Саджавкою нарекли предки. Її сім чудес як зіницю ока бережуть односельці, бо то ж у цих святинях – душа творчого генія саджавчан, нерозривний звʼязок з минулим поколіннямˮ, – уміло мотивує школярів учитель української мови і літератури Наталія Богданівна Гонтарук і запрошує всіх присутніх на віртуальну екскурсію, адже тема уроку – „Твір-опис памʼяток історії та культури в художньому стиліˮ. Умілі й цікаві екскурсоводи повели нас до будинку з меморіальною дошкою, присвяченою Ользі Кобилянській (письменниця не раз зупинялася в селі), до символічної каплички „Сичаˮ, церкви Покрови Пресвятої Богородиці, могили борцям за волю України, до каплички Героям Небесної Сотні, до памʼятника Шевченкові, в історично-етнографічний музей.

Тему памʼяті – родової, історичної, генетичної – продовжила на уроці літератури молода вчителька Надія Михайлівна Мельник. Її вихованців дивувала історія звичайного полину, що здатен памʼять роду повертати. І оживала в їхніх відповідях історія Київської Русі, і вчувалася їм невпинна пісня гудця – то гнівна, „мов страшні Перуна громиˮ, то колискова, „наче лагідна молитваˮ. А ще шукали відповіді на запитання: „Де ж того зілля-привороту взяти, щоб не блукав наш народ манівцями, щоб не вабили його ні америки, ні канади, щоб перевівся дух яничарства?..ˮ Шукаймо в собі, у гармонії з рідним краєм, у материнській молитві, у любові до отчої землі.

Цю просту відповідь знаходили діти в новелі Галини Христан „Земля круглаˮ, яку так задушевно прочитала автор, і в поезіях Мирослави Гордєєвої та Марії Єрмакович (усі свої вірші знає напамʼять), бо в них пульсує і промениться храм українського духу. Тому літературна вітальня „З глибин душі у поетичне словоˮ, організована Вишенько Мирославою Михайлівною та Джигринюк Людмилою Миколаївною, стала не тільки зустріччю з талановитими письменниками рідного села, а й святом душі (як проникливо, натхненно-чарівно звучали твори у виконанні учнів!). Віримо, що цей розірваний світ безнадії, невпевненості замережить тиха молитва Слова, у задзеркаллі якого Любов і Батьківщина.

М. Візінська,
методист Надвірнянського РІМЦ 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Хочете знати більше?

Підпишіться на канал інформаційно - методичного центру на сайті youtube.com та відвідайте:

Як з нами зв'язатися

Phone: (03) 4752 3791
Fax: (03) 4752 3791
Email: nadvirnarmk@gmail.com

Наші контакти

Back to top