JB Client - шаблон joomla Новости

Головне меню

10 листопада 2015 року на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 проходив обласний постійно діючий семінар керівників районних (міських) шкіл ППД, мета якого – підвищення професійної компетентності та педагогічної майстерності керівників і слухачів шкіл ППД.

Керівник обласної школи ППД Галина Слободян, завідувач лабораторії педагогічного досвіду Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій, окреслила завдання семінару, мотивувала присутніх на активну діяльність упродовж засідання.

 

Лейтмотивом семінару стала трансформація передового педагогічного досвіду вчителя української мови і літератури Світлани Адаменко «Аналіз символіки в художніх творах української літератури» в практику роботи філологів.

Ґрунтовний науково-методичний аналіз ППД Адаменко С. Я. зробила Галина Слободян, акцентуючи увагу присутніх на його результативності в контексті літературної освіти та важливості впровадження в роботу вчителів-словесників.

Світлана Адаменко презентувала основні шляхи реалізації власного ППД у колі педагогів-однодумців.

Свої здобутки в контексті досвіду аналізу літературного твору через його символіку продемонстрували члени районної школи ППД:

Світлана Кметюк, учитель української мови і літератури Делятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, спеціаліст вищої категорії (Розкриття внутрішнього світу героїв художнього твору через символічні образи (за новелою Івана Франка «Сойчине крило»);

Світлана Боднарук, учитель української мови і літератури Делятинського НВК, спеціаліст вищої категорії, старший учитель (Інтерпретація змісту художнього твору через образи-символи на уроках компаративного аналізу (аналіз новел Василя Стефаника «Діти» та Франца Кафки «Верхи на кадубі»);

Ігор Осташук, учитель української мови і літератури Зеленської ЗОШ І-ІІІ ступенів, спеціаліст другої категорії (Проектна діяльність учнів у системі аналізу символічних художніх образів. Символ як вияв національної ідентичності літературних героїв).

На психологічних аспектах існування значень в індивідуальній свідомості людини, до яких належать образи, знакові й вербальні форми, наголосила Оксана Хомин, методист ОЦППСР, у міні-лекції «Психосемантика як метод інтерпретації та розуміння художніх текстів».

Про освітній простір Надвірнянщини розповів Богдан Петрик, директор РІМЦ відділу освіти. Ярослав Крицький, директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, ознайомив гостей з традиціями навчального закладу, успіхами учнів та вчителів. Марія Візінська, методист РІМЦ, презентувала авторський методичний посібник «Робота з текстом на уроках української мови як засіб активізації когнітивно-дослідницької діяльності учнів» (Схвалено МОН України. Лист № 141/12-ГШ-545 від 07.04.2014).

Підбиваючи підсумки роботи, Галина Слободян підкреслила важливість створення організаційно-методичних умов для практичного засвоєння технології досвіду та пошуку вчителем власних оригінальних підходів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Хочете знати більше?

Підпишіться на канал інформаційно - методичного центру на сайті youtube.com та відвідайте:

Як з нами зв'язатися

Phone: (03) 4752 3791
Fax: (03) 4752 3791
Email: nadvirnarmk@gmail.com

Наші контакти

Back to top