JB Client - шаблон joomla Новости

Головне меню

Гурток працює за адаптованою програмою, складеною на основі програми "Виготовлення сувенірів", рекомендованої МОН України (протокол №4 засідання науково-методичної ради Івано-Франківського ОУППО від 30 грудня 2010 року).

Практика показує, що діти молодшого шкільного віку проявляють неабияку зацікавленість у заняттях тістопластикою. Оскільки ліплення з солоного тіста існувало на Україні з давніх давен, то воно в значній мірі втілює національні традиції та звичаї і в свою чергу може виступати як засіб формування ти виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління, що передбачено метою гуртка.

Завдяки простоті, екологічності та доступності матеріалу останнім часом дуже зросла популярність тістопластики, бо вона дає можливість проявити та розвинути творчі здібності особистості, а також здійснює вплив на естетичний розвиток та формування естетичного смаку. Крім того, заняття тістопластикою дарує задоволення та можливість самовираження через створені власноруч вироби. Отже, включення в програму гуртка такого виду творчості цілком сприяє досягненню мети гуртка та підвищенню рівня інтересу вихованців до гурткової роботи.

Окремої уваги заслуговує традиційна народна іграшка як важлива складова культури українців. Вона несе в закодованому вигляді світосприйняття поколінь, ментальність українського народу, пам'ять етносу, нації, людства про своє історичне, доісторичне минуле. Особливо тепер, коли на ринку домінує масова іграшка, виготовлена за чужоземними зразками, яка не залишає місця для самостійного духовного і художнього пошуку, творчості дитини, яка формує споживацький підхід, і яка, виступаючи специфічним засобом інформації, пропонує викривлені цінності, таїть в собі, загрозу нормальному психологічному та духовному розвитку. На противагу чужоземній народна іграшка розвиває дитину інтелектуально, творчо, психічно, спонукає до праці, навчає розуміти красу простих речей, шанувати батьків та близьких, формує інтерес до глибшого пізнання історії, культури своєї нації. Тому вважаю, що доповнення навчальної програми заняттями з виготовлення традиційних іграшок в народному стилі суттєво покращує її якість.

Необхідність змін в міністерській програмі була зумовлена особливостями навчально-виховного процесу та матеріально-технічного забезпечення (згідно з листом МОН України від 18.07.2013 №1/9-502 "Про навчальні програми з позашкільної освіти").

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Хочете знати більше?

Підпишіться на канал інформаційно - методичного центру на сайті youtube.com та відвідайте:

Як з нами зв'язатися

Phone: (03) 4752 3791
Fax: (03) 4752 3791
Email: nadvirnarmk@gmail.com

Наші контакти

Back to top